Image module
Ünka Kablo

Teknolojik üretim, kaliteli kablo

2005 yılından beri Türkiye’nin önde gelen kontrol ve enstrümantasyon kablo üreticilerinden biridir. Üretimimizin 98%’ini başta İngiltere, Avrupa, Balkan ve Uzak doğu pazarları olmak üzere bir çok bölgeye ihraç etmekteyiz.

Fabrikamız ve makine parkurumuz üretim ve servis kalitemizi arttırmak üzere son teknoloji makineler ve benzersiz ERP sistemiyle dizayn edilmiştir.

Uluslararası standart ve sertifikasyonlara uygun olarak üretimini yaptığımız düşük voltaj güç ve kontrol kabloları ve bu kabloların LSF/LSOH versiyonları, ekranlı, örgülü ve zırhlı kablolar (EN 50525, YSLY-JZ, YSLCY-JZ, YLSYCY-JZ, YSLYAY-JZ, LIYCY, SY, HMH, HMH-C, Arctic Kablo ve özel kablo uygulamaları) başlıca üretmekte olduğumuz kablo tipleridir.

Ürünlerimiz
Image module
Ünka Kablo

Şehri aydınlatıyoruz

Ünka Kablo olarak sürekli gelişim ve müşteri odaklı servis anlayışına inanmaktayız. Firmamız yüksek kalite ürünleri, kısa süreli terminleri ve rekabetçi fiyatları ile tanınmaktadır.

 • Misyonumuz
  Gelecek için kaliteli iletim kabloları
  “Ünka Kablo” markasıyla müşterilerimize sunduğumuz ürünlerimizin güvenilirliğini sağlamak ve bu güveni arttırmak.
 • Vizyonumuz
  Özel kablo imalatı
  Kaliteli ürün yelpazemizi yurtiçi ve yurtdışı müşterilerimize sunarak, “güvenilir marka” imajı oluşturmak.
 • Geçmişten Bugüne Ünka Kablo
  Alçak Gerilim Enerji Kablo imalatı
  Türkiye İhracatçılar Meclisinin, kablo ürün grubuna yönelik ihracat rakamları üzerinden gerçekleştirdiği 2014 yılı değerlendirmesinde Türkiye’nin ilk 25 firması arasında yer almıştır.